•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 583
   کد: 24950
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
   کسب مقام اول وب سایت مدیریت های شهرداری مشهد توسط مدیریت توسعه و پژوهش

   کسب مقام اول وب سایت مدیریت های شهرداری مشهد توسط مدیریت توسعه و پژوهش

   مقام اول وب سایت مدیریت های شهرداری مشهد توسط مدیریت توسعه و پژوهش
   کسب مقام اول وب سایت مدیریت های شهرداری مشهد توسط مدیریت توسعه و پژوهش

   مقام اول وب سایت مدیریت های شهرداری مشهد توسط مدیریت توسعه و پژوهش کسب گردید.

   در اختتامیه جشنواره «وب‌سایت خدمت» و تقدیر از برگزیدگان جشنواره «تولیدات رسانه‌های دیجیتال» مطرح شد مشهد، با شعار فراملی نمی‌شود
   عناوین پایتخت معنوی کشور، شهر نمونه بین‌المللی گردشگری و... که به مشهد نسبت داده می‌شود، همین طور خشک و خالی فایده‌ای ندارد. مشهد باید متناسب با این عناوین تجهیز شود و به آن نیز نگاهی ملی و فراملی شود. 
   به گزارش شهرآرا، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در اختتامیه جشنواره «وب‌سایت خدمت» و تقدیر از برگزیدگان جشنواره «تولیدات رسانه‌های دیجیتال» با بیان این مطالب اظهار کرد: وقتی می‌گوییم مشهد شهری فراملی است، باید بسترهای لازم آن نیز فراهم باشد.
   توسعه؛ در گرو اجرای زیرساخت ها
   عباس شیرمحمدی با اشاره به عصر ارتباطات و لزوم فراهم کردن دسترسی آسان و سریع به اطلاعات خاطرنشان کرد: فقط با فراهم شدن زیرساخت‌های فناوری و اطلاعات است که مشهد می‌تواند شهری فراملی باشد تا زائران و گردشگران بتوانند قبل از سفر برای اسکان خود در این شهر مکان رزرو کنند و برنامه‌ریزی نمایند. تحقق عناوینی که به مشهد داده می‌شود، همه در گرو اجرای زیرساخت‌های لازم است؛ چراکه تنها با شعار دادن این امر شدنی
   نیست.
   وی با ابراز امیدواری از حرکت‌های خوبی که در چند سال گذشته از سوی سازمان فاوای شهرداری مشهد در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات صورت گرفته است، گفت: البته ما در مقایسه با سایر کشورها در ابتدای راه هستیم، چراکه آن‌ها با هدف‌گذاری بلندمدتی که داشته‌اند، سال‌هاست که مراودات خود را بدون استفاده از کاغذ انجام می‌دهند. ما صرفا با راه‌اندازی چند پرتال نمی‌توانیم به توسعه دست یابیم؛ البته زیرساخت‌ها در شرف آماده شدن است که هزینه‌بر نیز می‌باشد.
   به گفته شیرمحمدی، همه‌چیز باید از ابتدا سرمایه‌گذاری، تدارک و پشتیبانی شود تا در همه شئون، خدمات موردنیاز تامین شود.
   رئیس شورای اسلامی‌شهر مشهد افزود: شش سال پیش می‌گفتند مشهد شهر الکترونیک شده است، اما سایت آن را که نگاه می‌کردیم، مدت‌ها بود که به‌روز نشده بود و تنها در حد یک آدرس بود، اما امروز می‌بینیم این شهر الکترونیک   توسعه پیدا کرده و وب‌سایت‌های خدمت برقرار شده است.
   شیرمحمدی بر توسعه دامنه خدمات الکترونیک شهرداری تاکید کرد و گفت: هر ساله مبالغی در بودجه پیش‌بینی و هزینه می‌شود. امیدواریم تمام این اقدامات به سمتی برود که در کمترین زمان بتوان بهترین خدمات را به مردم ارائه داد، به طوری که مردم برای ساخت‌وساز، استحکام بنا و... نیازی به رفت‌وآمد نداشته باشند و بتوانند از راه اینترنت کارهای خود را انجام بدهند.
   ارتباط هدفمند در محیطی سالم
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: برای برقراری ارتباط هدفمند با مردم و ایجاد محیطی سالم، باید ارتباط با مردم را افزایش دهیم.
   علی آبسالان عنوان کرد: در دنیای مجازی باید جایگاه شایسته‌ای به دست بیاوریم و پیام خود را به گوش جهانیان برسانیم. برای تحقق این هدف در گام اول باید به شهروندان بیندیشیم و اینجاست که وب‌گاه‌ها، راهبردی اساسی در سطح ملی پیش رویمان می‌گذارد تا از طریق آن‌ها بتوانیم ندای خود رابه گوش همگان برسانیم.
   وی با اشاره به اینکه امروز شاهد فعالیت 156پرتال محلات هستیم، افزود: به دنبال دستیابی به ابزاری در راستای مشارکت افراد در این زمینه، شاهد حضور گسترده افراد در بخش‌های مختلف در مباحث مربوطه هستیم.
   آبسالان تصریح کرد: باید تلاش کرد مشهد را به نقطه عالی در  فضای سایبری رساند و این شهر را در همه عرصه‌ها الگو کرد.
   ارائه 493 سرویس در پرتال مشهد
   همچنین معاون شهر الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در این جلسه با بیان اینکه روزانه 15 تا 20هزار نفر از مجموعه پرتال‌های مشهد بازدید می‌کنند، گفت: در حال حاضر 493سرویس در پرتال مشهد ارائه می‌شود که 334پرتال آن مربوط به بحث اطلاع‌رسانی است.
   اردکانی ادامه داد: 225پرتال نیز به ارائه سرویس‌های متقابل با شهروندان می‌پردازد.
   مدیر فرهنگ‌سرای فناوری و رسانه مشهد نیز در این مراسم گفت: فعالان حوزه‌های سایبری در شهر مشهد باید شناسایی شده و از ظرفیت‌های آنان استفاده شود.
   مرتضی کامل با بیان این مطلب در اختتامیه جشنواره «وب‌سایت خدمت» و تقدیر از برگزیدگان جشنواره «تولیدات رسانه‌های دیجیتال»، اظهار کرد: در کنار برگزاری این جشنواره، نمایشگاه سیر تحولات رسانه برپا شده است که سیر تحول رسانه به تصویر کشیده شده و بیش از 6هزار نفر از آن بازدید کرده‌اند.
   وی با اشاره به اینکه در جشنواره تولیدات رسانه‌‎های دیجیتال 40اثر به دبیرخانه جشنواره فرستاده شده است، افزود: در حاشیه جشنواره نیز کارگاهی با حضور شرکت‌کنندگان در جشنواره تولیدات رسانه‌های دیجیتال برگزار شد.
   رتبه های برتر جشنواره
    در پایان مراسم از رتبه‌های برتر جشنواره وب‌سایت خدمت تقدیر شد که معاونت‌های اقتصادی شهرداری مشهد و خدمات شهری به عنوان معاونت‌های برتر، سازمان‌های اتوبوس‌رانی، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به عنوان سازمان برتر، مدیریت‌های توسعه و پژوهش، طرح نوسازی و بازسازی بافت فرسوده آبکوه و مدیریت منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه شهرداری مشهد به عنوان مدیریت های برتر و مناطق 7 و 2 به عنوان مناطق برتر معرفی شدند.

   تعداد بازدید: 583
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
  فرم های مورد نیاز نواروان و پژوهشگران
  معاونت برنامه ریزی شهرداری مشهد
  بانک اطلاعات تامین کنندگان شهرداری مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,241,799
  تعداد بازدید امروز : 307
  تعداد بازدید دیروز : 427
  آخرین به روزرسانی : 12:55  1399/02/02
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن : 36006126-051
  فکس : 6090509-051
  آدرس :مشهد- بلوار معلم - نبش معلم یک- طبقه اول ساختمان سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد -مدیریت پژوهش • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: مدیریت پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد