• سه شنبه،14 مرداد 1399
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 299
   کد: 142677
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
   کسب مقام اجرایی دستگاه برتر حامی پژوهش توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی

   هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خراسان رضوی، با تقدیر از برگزیدگان هفته پژوهش، به ویژه شهرداری مشهد به عنوان دستگاه اجرایی برترحامی پژوهش به کار خود پایان داد.

   کسب مقام اجرایی دستگاه برتر حامی پژوهش توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
   کسب مقام اجرایی دستگاه برتر حامی پژوهش توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی

   ئین اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی، شامگاه گذشته ۲۰ آذرماه، در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در ابتدای مراسم، محمد کافی، رییس دانشگاه فردوسی مشهد، با تبریک هفته پژوهش به همه پژوهشگران، دانشمندان، صنعت‌گران، اظهار کرد: مروز راهی به جز توجه به پژوهش و کاربست نتایج پژوهش در زندگی مردم و حوزه‌های کسب و کار مردم برای توسعه و اشتغال وجود ندارد، وبا تمام وجود می‌توان احساس کرد که وارد کردن فناوری و قرض‌گرفتن تکنولوژی عواقبی خواهد داشت. پس تمام سعی ما بر استفاده از پژوهش‌های بومی است.

   رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اظهار این مطلب که بسیاری از نابهنجاری‌ها و مشکلاتی که کشورهای در حال توسعه از جمله ایران با آن مواجه است عدم بومی‌سازی تکنولوژی، فناوری و دانش است، بیان کرد: بومی کردن تکنولوژی و اتکا به دانش بومی، اصلی است که امیدواریم کشور ما به خصوص خراسان رضوی به عنوان پیشگام بتواند از آن استفاده کند.

   علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، در ادامه با بیان اینکه در آموزه‌های دینی و ملی ما همواره بر جایگاه پژوهش، علم، تفکر و آموزش تأکید شده است، عنوان کرد: اگر قرار باشد به مرزهای توانایی برسیم باید مرزهای علمی خود را گسترش دهیم که این امر جز از مسیر پژوهش محقق نخواهد شد.

   رشیدیان در ادامه گفته‌های خود بیان کرد: پژوهشی که منطبق با نیازهای مختلف در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی باشد، مسلما سریعتر در صحنه عمل به کار گرفته خواهد شد و کمک زیادی به مدیران استان خواهد کرد و الگوی خوبی برای بهره‌گیری از علم و‌دانش در حل معضلات استان است.

   وی هدف از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی را آشنایی مردم با ظرفیت‌های علمی و پژوهشی استان دانست و عنوان کرد: امام خمینی (ره) همواره تأکید داشتند که «ما می‌توانیم» و امروز نمایشگاه پژوهش در واقع نمایشی از ظرفیت‌های فرزندان این آب و خاک برای تحقق شعار «ما می‌توانیم» است.

   درخاتمه نیز از برگزیدگان این دوره از نمایشگاه نیز تقدیر به عمل آمد و معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در بخش دستگاههای اجرایی موفق به کسب مقام برتر حامی پژوهش شد.

   محمد مهدی کریمی مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد لوح تقدیر و تندیس مقام برتر حامی پژوهش را طی مراسمی از آقای رشیدیان دریافت کرد.

   تعداد بازدید: 299
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
  فرم های مورد نیاز نواروان و پژوهشگران
  معاونت برنامه ریزی شهرداری مشهد
  بانک اطلاعات تامین کنندگان شهرداری مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,336,243
  تعداد بازدید امروز : 1,444
  تعداد بازدید دیروز : 1,856
  آخرین به روزرسانی : 09:16  1399/04/21
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن : 36006126-051
  فکس : 6090509-051
  آدرس :مشهد- بلوار معلم - نبش معلم یک- طبقه اول ساختمان سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد -مدیریت پژوهش • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: مدیریت پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد