•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 522
   کد: 700
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۵/۲۲

   اجرای الگوی مصرف در نظام بانکی

   عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اختصاص منابع پولی به فعالیتهای دارای بازدهی بالا و فاصله گرفتن منابع بانکها از اقدامات دستوری به منزله اجرای الگوی مصرف در سیستم بانکی است.
   علی آقامحمدی در گفتگو با مهر در خصوص اجرای الگوی مصرف در سیستم بانکی کشور گفت: یکی از مصارف مهم در کشور منابع پولی است، چنانچه منابع پولی به کارهای دارای بازدهی بالا، اقتصادی تر و مفید تر تخصیص یابد، به طور قطع الگوی مصرف در بخش نظام بانکی اجرا شده است.
   اجرای الگوی مصرف در نظام بانکی


   عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اختصاص منابع پولی به فعالیتهای دارای بازدهی بالا و فاصله گرفتن منابع بانکها از اقدامات دستوری به منزله اجرای الگوی مصرف در سیستم بانکی است.
   علی آقامحمدی در گفتگو با مهر  در خصوص اجرای الگوی مصرف در سیستم بانکی کشور گفت: یکی از مصارف مهم در کشور منابع پولی است، چنانچه منابع پولی به کارهای دارای بازدهی بالا، اقتصادی تر و مفید تر تخصیص یابد، به طور قطع الگوی مصرف در بخش نظام بانکی اجرا شده است.
   عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هر چقدر سیستم بانکی و منابع بانکها از اقدامات دستوری فاصله بگیرد و منابع بر پایه بازدهی اقتصادی تخصیص یابد، با اصلاح الگوی مصرف تطابق بیشتری خواهد داشت.
   همچنین معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با مهر گفت: برنامه هایی برای اجرای الگوی مصرف در نظام بانکی کشور تدوین شده است.
   سید حمید پورمحمدی یکی از عرصه های جدی برای اعمال و اجرای الگوی مصرف در کشور را نظام بانکی عنوان کرد.
   مجیدرضا داوری مدیرعامل بانک تجارت نیز در گفتگو با مهر راهکار پیاده سازی اصلاح الگوی مصرف در سیستم بانکی را افزایش بهره وری عنوان و بیان کرد: اصلاح الگوی مصرف به معنای کاهش مصرف نیست؛ بلکه به معنای افزایش بهره وری است.
   وی ادامه داد: برای این منظور افزایش بهره وری نیروی انسانی، تکنولوژی، پول و هر آنچه در سیستم بانکی وجود دارد، باید در دستور کار قرار گیرد.
   محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی نیز مهمترین راه اصلاح الگوی مصرف را در بخش مالی را تخصیص صحیح منابع عنوان کرده بود.
   وی در خصوص نحوه اصلاح الگوی مصرف دربخش مالی گفته بود: مسئولیت درست منابع مالی به بخشهای تولیدی، اساسی ترین محور اصلاح الگوی مصرف در بخش مالی است و زمانی که منابع مالی به جای ایجاد ظرفیت تولید در بخش سوداگری صرف شود، این نیز چیزی جز اسراف منابع نمی تواند باشد.
   رئیس کل بانک مرکزی گفته بود: از این رو، چنین موضوعی اصلی ترین محور برنامه بانک مرکزی برای اصلاح الگوی مصرف است که عدالت در بخش مالی را نیز می توان چنین معنا کرد

   تعداد بازدید: 522
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
  فرم های مورد نیاز نواروان و پژوهشگران
  معاونت برنامه ریزی شهرداری مشهد
  بانک اطلاعات تامین کنندگان شهرداری مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,241,584
  تعداد بازدید امروز : 92
  تعداد بازدید دیروز : 427
  آخرین به روزرسانی : 12:55  1399/02/02
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن : 36006126-051
  فکس : 6090509-051
  آدرس :مشهد- بلوار معلم - نبش معلم یک- طبقه اول ساختمان سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد -مدیریت پژوهش • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: مدیریت پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد