• سه شنبه،02 آبان 1396
 • ورود
   
  • نوآورانه و خود کفایی

     

   کارشناس: علی بخشی
   شماره تماس:05136006128
   ایمیل :mrdm@mashhad.ir

    

    

   گرایش به نوآوری، پذیرش و کاربست ایده ها، فرآیندها، تولیدات یا خدمات جدید و میل به تغییر از طریق بکارگیری تکنولوژی ها، منابع، مهارت‌ها و نظام های مدیریتی جدید به عنوان یک ساختار دانش در مدیریت شهری، سازمان ها را قادر می‌سازد تا پویایی‌های بازار را شناسایی کنند و در جهت توسعه محصولات و تولیدات جدید و عرضه آنها در بازار به منظور برآوردن و ارضای نیازها و انتظارات و همچنین پاسخ سریع به تغییرات محیطی استفاده نمایند.
   شهرداری نیز بواسطه گستره فعالیت ها و وظایف و همچنین سطح انتظار جامعه نیازمند بهره گیری از افکار خلاق و تبدیل آنها به نوآوری در جهت کسب ارتقای کیفیت و کمیت خدمات و افزایش رضایتمندی شهروندان است. این مهم در شهرداری مشهد به واسطه حجم انبوه خدمت و خدمت گیرندگان، اعم از زائران و مجاوران از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و فرصت های بی شماری را جهت بهبود پیش رو قرار داده است.
   شهرداری مشهد در تدوین بودجه سالانه خود و تبصره های آن، که به تصویب و ابلاغ شورای اسلامی شهر نیر می رسد اقدام به درج تبصره دائمی با هدف حمایت از طرح آقای نوآوری و خوکفایی در جهت استفاده از توان شرکت ها، بنگاه ها و مراکز علمی و دانش بنیان در راستای ارتقاء کیفیت فعالیت ها، بهبود فرآیند ها و استفاده از توان تولید داخلی به منظور رفع نیازهای مدیریت شهری نموده است.
   تعاریف:
   نوآوری: خلاقیت متجلی شده و به مرحله عمل رسیده است. به عبارت دیگر، نوآوری یعنی اندیشه خلاق تحقق یافته و همان ارائه محصول و یا خدمات جدید به بازار و فرایندهای نو است، و به معنی بکارگیری توانایی های ذهنی برای ایجاد یک مفهوم جدید می باشد.
   خودکفایی: انجام اقداماتی به منظور قطع و یا کاهش وابستگی به دیگران و در تعریف دیگر عدم وابستگی به خارج
   اجرای فرآیند طرح های نوآوری و خودکفایی به اختصار به شرح ذیل می باشد:
   1- پیشنهاد از سوی واحد های ستادی و صف در مجموعه شهرداری مشهد به صورت اعلام نیاز
   2- پیشنهاد از سوی فعالان، بنگاه ها، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری با توجه به مسائل مرتبط با مدیریت شهری
   1-1- پیشنهاد مطروحه و تصویب شده با توجه به ضرورت و درجه اهمیت به صورت فراخوان و به صورت بازه زمانی محدود اطلاع رسانی می گردد
   1-2- افرارد فعال و توانمند، بنگاهها، شرکت ها، دانشگاهیان و ... از طریق مراجعه به سایت و صفحه مربوط به فراخوان طرح های نوآورانه و خودکفایی جدول فراخوان را مشاهده نمایند. با انتخاب هر گزینه RFP طرح نمایش داده خواهد شد. در ادامه در صورت امکان نسبت به ارائه پروپوزال ( پیشنهاد اجرایی، طرح توجیهی) به طریق زیر اقدام می نمایند.
   1-2-1- در اولین اقدام می بایست نسبت به مراجعه به آدرس الکترونیکی http://www.manmail.ir و ثبت نام و دریافت User , Password اقدام نمایند.
   1-2-2- مراجعه به سامانه پژوهش از طریق گزینه موجود در ذیل جدول فراخوان طرح ها.
   1-2-3- اطلاعات مربوط به شناسه شهروندی ) من میل) به عنوان اطلاعات ورود به سامانه استفاده می گردد.
   نکات:
   1- در صورت فراموشی اطلاعات کاربری می توانید از گزینه موجود استفاده یا با شماره 31296757 راهبر سیستم تماس حاصل فرمایند.
   2- خواهشمند است فیلم آموزشی نحوه استفاده از سامانه را قبل از ورود و اجرای فرآیند ثبت اطلاعات، مشاهده فرمایند.
   3- پذیرش پیشنهاد تنها از طریق سامانه مذکور قابل قبول می باشد.
   1-3- پس از اتمام دوره فراخوان؛ پیشنهادات دریافت شده از سایت مورد بررسی قرار گرفته و پروپوزال های تکمیل شده در جلسه دفاع با حضور پیشنهاد دهنده مطرح می گردد.
   1-4- در صورت انتخاب یکی از پیشنهاد ها فرآیند اجرایی شدن طرح شروع خواهد شد.
   2-1- پیشنهاد مطروحه در ارتباط با مسائل مدیریت شهری با ماهیت نوآورانه از طریق مکاتبه با این مدیریت اقدام می گردد.
   2-2- مرحله اول: بررسی اولیه طرح و در صورت نیاز ارسال به حوزه تخصصی
   2-3- مرحله دوم: اعلام نظر حوزه تخصصی و رد یا قبول پیشنهاد
   2-4- مرحله سوم: در صورت تایید حوزه تخصصی، جلسه تصمیم گیری نهایی در خصوص پیشنهاد انجام و اقدامات اجرایی صورت خواهد پذیرفت.

   تعداد بازدید :596
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
 • سایت های مرتبط
  پیوست نگاری فرهنگی و اجتماعی
  معاونت برنامه ریزی شهرداری مشهد
  بانک اطلاعات تامین کنندگان شهرداری مشهد
  دانشگاه فردوسی مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,556,446
  تعداد بازدید امروز : 15
  تعداد بازدید دیروز : 1,691
  آخرین به روزرسانی : 11:20  1396/07/29
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن : 36006126-051
  فکس : 6090509-051
  آدرس :مشهد- بلوار معلم - نبش معلم یک- طبقه اول ساختمان سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد -مدیریت پژوهش • کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد می باشد.